Tiyatrol Akademi

EĞİTİMLERİMİZ


Günümüzde sürekli gelişen bu sektörde ''eğitimli'' oyuncu ihtiyacı ve kamera önü oyunculuğu eğitiminin önemi giderek artmaktadır. Sinema, dizi, klip, reklam ve kısa metraj film oyunculuğu, "Kamera Önü Oyunculuğu" diye adlandırılır ve eğitim şeklinde tiyatro oyunculuğuna göre farklılıklar vardır. Bu eğitim, katılımcılarına bu farklılığı ve Kamera Önü Oyunculuk becerisini kazandırmayı amaçlamaktadır.

EĞİTİM İÇERİĞİ:

- Yaratıcı Drama
- Diksiyon-Dublaj
- Temel Oyunculuk
- Temel Sinema Bilgisi-Film okuma
- Uygulamalı Kamera Önü Oyunculuğu
- Kısa Film Çekimi
- Şimdiye kadar oyunculuk eğitimi almamış kişiler de bu eğitime katılabilir.
- Kamera Önü Oyunculuğu eğitimi uygulamalı yapılacaktır ve eğitim sonunda, katılımcıların oyuncu olarak yer aldığı bir kısa film çekilecektir.
- Yaratıcı Drama ile iletişim, yaratıcılık, empati, kendine güven, dikkat ve odaklanma, utangaçlığı yenebilme, fikir yürütebilme, hayal kurabilme, grup uyumu vs. gibi kamera önünde ihtiyaç duyulan becerilerinin geliştirilmesi de amaçlanmıştır.

Amaç ;
katılımcının uygulama ve deneyim yoluyla oyunculukta bilgi, doğallık ve yaratıcılığını geliştirebilmesidir. Çalışmada benimsenen yöntem "rol yapmamak", "yapmak" ve "olmak" üzerinedir. Oyuncunun iç dünyasına yapacağı yolculuklar, fiziksel, zihinsel ve duygusal ifade yollarını da geliştirmeyi amaçlar. Tiyatro oyunculuğu ve film oyunculuğu arasındaki farklar atölyenin başlıca konusudur.

İÇERİK

-- Beden dili ,
-- Doğal oyunculuk,
-- Karakter yaratma,
-- Ses kullanımı,
-- Oyunculuk teknikleri,
-- Mimik,
-- Kamera ölçekleri ,
-- Monolog çalışmaları

NE KAZANACAKSINIZ?

-- Etkili jest mimik ve beden dili kullanabilmeyi,kamera karşısındaki rahatlığı,kamera karşısındaki minimalist oyunculuk tekniğini ve özgüveni,etkili konuşmayı...
Ayrıca Kamera Önü Oyunculuk eğitimi öğrencileri , Piyasadaki ,Ajans, dizi, sinema, reklam, kısa film projelerinde önceliğe sahip olacak şekilde yetiştilmektedir.

FOTO GALERİ

TEST